Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
Baş-Boyun ve Beyin Görüntüleme Ebru Özan Sanhal Baş-Boyun ve Beyin Görüntüleme Ebru Özan Sanhal

İpuçları ve Tuzaklarİpuçları ve Tuzaklar Baş - Boyun ve Beyin Görüntüleme Varyasyonlar ve Diğer Zor TanılarVaryasyonlar ve Diğer Zor Tanılar

Liste Fiyatı : 216,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 26,40TL
Havale/EFT ile : 211,68TL
İpuçları ve Tuzaklar Baş - Boyun ve Beyin Görüntüleme Varyasyonlar ve Diğer Zor Tanılar
İpuçları ve Tuzaklar Baş - Boyun ve Beyin Görüntüleme Varyasyonlar ve Diğer Zor Tanılar İpuçları ve Tuzaklar Varyasyonlar ve Diğer Zor Tanılar
Hipokrat Kitabevi
216.00

ÖNSÖZ

İpuçları ve Tuzaklar Baş-Boyun ve Beyin Görüntüleme kitabı, günlük radyoloji pratiğinin önemli bir bölümünü oluşturan beyin, baş-boyun ve omurga patolojilerine ait sıklıkla gözden kaçırılan tanıları ve tuzakları, odaklanmış ve kolaylaştırılmış bir öğrenme sağlayacak şekilde örneklemektedir. Her bir olguda, tipik klinik bulgular, ayırt ettirici görüntüleme bulguları ve ayırıcı tanılar ile birlikte öğretici noktalar sunulmaktadır. Kitabın gerek teorik gerekse de pratik nöroradyoloji bilgisini tazelemek ve tanı koyma becerilerini geliştirmek ihtiyacı duyan radyoloji uzmanları ile her düzeydeki radyoloji asistanlarına faydalı olmasını umuyoruz. 

Kitabın çevirisi sırasında aslına tamamen sadık kalmaya ve mümkün olduğunca Türkçe kelimeler kullanmaya özen gösterdik. Bu amaçla baş-boyun ve beyin radyolojisi konularındaki referans kitapların mevcut Türkçe çevirilerini titizlikle gözden geçirdik ve Türk Dil Kurumu (TDK) Bilim ve Sanat Terimleri Sözlüğü’nden faydalandık. TDK Sözlüğü’nde karşılığı bulunmayan kelimeler veya dilimize yerleşmiş yabancı kökenli bazı terimler ise kolay anlaşılabilirliği sağlamak amacıyla Türkçeye çevrilmeden olduğu gibi kullanıldı. 

Değerli tecrübeleri ile her konuda yol gösterici olan Ufuk Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Sayın Hocam, Prof. Dr. Mehmet Ali Yinanç’a; çeviri sırasındaki emeği ve kıymetli desteği için Sayın Hocam Prof. Dr. Sadi Gündoğdu’ya; bu kitabın çevirisi konusunda fikir verip yüreklendiren ve yardımlarını esirgemeyen Sayın Hocam Doç. Dr. Gökçe Kaan Ataç’a ve yoğun iş yüklerine rağmen çeviriye katkıda bulunan diğer tüm meslektaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunarım.

 

Yrd. Doç. Dr. Ebru Özan Sanhal

Ufuk Üniversitesi

 

Radyoloji Anabilim Dalı, Ankara

Kapat