Sepetim 0

Sürece Dayalı Yönetim Kapsamında Maliyet

Satışta değil
Genellikle yapılan çalışmalarda, maliyet yönetimi kavramı ve yaklaşımları diğer kavram ve yaklaşımlardan bağımsız olarak ele alınmaktadır. Hâlbuki bu yaklaşımların başarılı olabilmesi, stratejik bir yapı çerçevesinde diğer
Yazının devamı
Sürece Dayalı Yönetim Kapsamında Maliyet
Sürece Dayalı Yönetim Kapsamında Maliyet
Detay Yayıncılık
17.50
Genellikle yapılan çalışmalarda, maliyet yönetimi kavramı ve yaklaşımları diğer kavram ve yaklaşımlardan bağımsız olarak ele alınmaktadır. Hâlbuki bu yaklaşımların başarılı olabilmesi, stratejik bir yapı çerçevesinde diğer kavram ve yaklaşımlarla bütünleştirilmelerine bağlı olmaktadır. Bu nedenle, çalışmada sürece dayalı yönetim kavramı ile maliyet yönetimi kavramı üzerinde durularak iki yaklaşım arasındaki ilişki ve işletmeler açısından önemi vurgulanmak istenmiştir.
 
 • Açıklama
  • Genellikle yapılan çalışmalarda, maliyet yönetimi kavramı ve yaklaşımları diğer kavram ve yaklaşımlardan bağımsız olarak ele alınmaktadır. Hâlbuki bu yaklaşımların başarılı olabilmesi, stratejik bir yapı çerçevesinde diğer kavram ve yaklaşımlarla bütünleştirilmelerine bağlı olmaktadır. Bu nedenle, çalışmada sürece dayalı yönetim kavramı ile maliyet yönetimi kavramı üzerinde durularak iki yaklaşım arasındaki ilişki ve işletmeler açısından önemi vurgulanmak istenmiştir.
   Stok Kodu
   :
   9786055681555
   Boyut
   :
   165-245
   Sayfa Sayısı
   :
   214
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010-12
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat