Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
Vademecum Modern İlaç Rehberi - 2017

İlaç RehberiVademecum Modern İlaç Rehberi - 2017ATC İndex

Liste Fiyatı : 90,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 11,00TL
Havale/EFT ile : 88,20TL
Vademecum Modern İlaç Rehberi - 2017
Vademecum Modern İlaç Rehberi - 2017 İlaç Rehberi ATC İndex
Medical Tribune
90.00

29 yıldır Türk Hekim, eczacı, diş hekimi ve diğer sağlık mensuplarının, Temel İlaç Başvuru Kaynağı 'dır.

I. Bölümünde; ATC İndeksi yer almaktadır. ATC İndeksi, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından oluşturulan ilaç sınıflandırma sistemidir. Bu sınıflandırma Anatomik, Terapötik ve Kimyasal (ATC) sisteme göre yapılmıştır. Her yıl revize edilen ATC İndeksinde, ilaçların sınıflandırmasıyla birlikte kullanılabilecek günlük dozlar da DDD adı altında gösterilmektedir.

II. Bölümde; Jenerik İndeks yer almaktadır. Bu bölümde, ilaçların etken maddesi dikkate alınarak sınıflandırma yapılmıştır.

III. Bölümde; İlaç Monografileri yer almaktadır. Kitapta yer alan Eşdeğerlilik konusu, etken maddenin sadece kimyasal konfigürasyonun kalitatif ve kantitatif benzerliği göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Ayrıca, her ilacın endikasyon bakımından yakın eşdeğeri olan alternatifleri Alt Başlığı altında gösterilmiştir.

IV. Bölümde; parenteral solüsyonlar, parenteral ve enteral beslenme ürünleri, tıbbi amaçlı oral besinler, formül mamalar, ilaç benzeri ürünler, besin destekleri, ara ürünler listeleri, kırmızı ve yeşil reçeteye tabi ilaçlar gibi faydalı bilgiler yer almaktadır.

V. Bölümde; ilaç üreticilerinin veya ithalatçılarının adres bilgileri ve ürettikleri preparatlar yer almaktadır.

Kapat