Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%20
Mikro İktisada Giriş - Kemal Yıldırım - Nisan %30 indirimli Kemal Yıld

Mikro İktisada Giriş - Kemal Yıldırım - NisanMikro İktisada Giriş - Kemal Yıldırım - NisanMikro İktisada Giriş - Kemal Yıldırım - Nisan

Liste Fiyatı : 30,00TL
İndirimli Fiyat : 24,00TL
Kazancınız : 6,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,93TL
Havale/EFT ile : 23,52TL
Mikro İktisada Giriş - Kemal Yıldırım - Nisan
Mikro İktisada Giriş - Kemal Yıldırım - Nisan Mikro İktisada Giriş - Kemal Yıldırım - Nisan Mikro İktisada Giriş - Kemal Yıldırım - Nisan
Nisan Kitabevi - Ders
24.00

Piyasada çok sayıda giriş kitabı olmasına rağmen, bizim bu kitabı hazırlamaktaki hareket noktamız, rekabetin etkinliği sağlayacağı düşüncesiydi. İdari Bilimler Fakültelerinin bazı bölümlerinde ve Meslek Yüksek okullarında sadece giriş dersiyle yetinilmesi, bizleri okuyucularımıza bu dersi nasıl öğretebiliriz düşüncesine yöneltti. Ara sınavlar dikkate alınmadığında, bir eğitim öğretim dönemine oniki hafta ders yapılmaktadır. Bu yüzden kitabımız oniki bölümle sınırlandırılmıştır.

Hayat ekonomidir, ekonomiyi öğrenmek ise mikro ve makro öğrenmeyi gerektirir. Her iki bölümün temelinde ise arz ve talebi öğrenmek yatmaktadır. Mikro bölümde firma arzı ve piyasa arzı ile bireyin talebi ve piyasa talebi incelenirken; makro bölümde toplam arz ve toplam talep incelenir. Biz de mikro kısma ilişkin elimizden geldiğince yeterli sayılabilecek düzeyde bilgileri açıklamaya çalıştık.

Bir ekip çalışmasının ürünü olan bu kitapta, iktisat bilimi ile ilk defa karşılaşan bir öğrenci kitlesini gözeterek, konuları mümkün olduğu ölçüde basitleştirmeye çalışılmıştır.

Konu Başlıkları
İktisat Nedir?
Kıtlık, Tercih ve Fayda
Arz ve Talep
Esneklik
Arz ve Talep Uygulamaları
Üretim ve Maliyetler
Tam Rekabet Piyasası
Monopol
Eksik Rekabet Piyasaları
Bilgi Ekonomisi
Faktör Piyasası
Kamusal Mallar ve Dışsallıklar

Kapat