Sepetim 0

İş ve Meslek Hastalıkları

%10
1.850,00
1.665,00
Kazancınız : 185,00
Temin süresi 2 gündür.
Başlarda tıbbın bu alanını öğrenmek için bir not defteri, bilgiler eklendikçe kaynaklı bir yazı, devamında kitaba dönüşmüştür. Kitabın temel amacı, İş ve Meslek Hastalıkları Bilim Dalı'nın tanıtımına, farkındalığının
Yazının devamı
9786256429611
680209
İş ve Meslek Hastalıkları
İş ve Meslek Hastalıkları
1665.00

Başlarda tıbbın bu alanını öğrenmek için bir not defteri, bilgiler eklendikçe kaynaklı bir yazı, devamında kitaba dönüşmüştür. Kitabın temel amacı, İş ve Meslek Hastalıkları Bilim Dalı'nın tanıtımına, farkındalığının artırılmasına ve en önemlisi, bu alanda Türkçe kaynağın yetersizliğini gidermeye katkı sunmaktır. Kitapta İş Sağlığı konularına değinildikten sonra Meslek Hastalıklarına sebep olan etmenler, hastalıkların kliniği, tanı ve ayırıcı tanıları, biyolojik belirteçler, iş hijyeni ölçümleri, nedensellik ilişkisi, tespit işlemleri, korunma ve önleme politikalarına dikkat çekilecektir. Kitabın hedef kitlesi: İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanı ve uzmanlık öğrencileri, İç Hastalıkları Uzmanı ve uzmanlık öğrencileri, Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve uzmanlık öğrencileri, Halk Sağlığı Uzmanı ve uzmanlık öğrencileri, İşyeri Hekimleri, Toksikologlar ve bu alana ilgi gösteren diğer paydaşlardır. Bu kitaptaki hastalıkların tamamına yakınının klinik hayatımda deneyimlediğim olgular olduğunu belirtmekte fayda vardır. Klinik tablolar mümkün olduğunca bu deneyimlere dayanarak anlatılmıştır. Kitapta çelişkili gelebilecek bilgiler okuyucular tarafından başka kaynaklarla teyit edilebilir. Meslek hastalıklarının raporlama ve bildirim sürecine katkı sunmak adına hastalıklar ICD-10 kodlarıyla birlikte verilmiştir.

Kaynakların kullanımı için açık erişim izni ve fırsatı sağlayan tüm ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlara, paydaşlara, yazarlara şükranlarımı sunarım. Bu kitabı yazarken bana cesaret veren ve teknik anlamda destek olan sevgili eşim Zeynep HASANLI'ya teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Yusuf Samir HASANLI

 
 • Açıklama
  • Başlarda tıbbın bu alanını öğrenmek için bir not defteri, bilgiler eklendikçe kaynaklı bir yazı, devamında kitaba dönüşmüştür. Kitabın temel amacı, İş ve Meslek Hastalıkları Bilim Dalı'nın tanıtımına, farkındalığının artırılmasına ve en önemlisi, bu alanda Türkçe kaynağın yetersizliğini gidermeye katkı sunmaktır. Kitapta İş Sağlığı konularına değinildikten sonra Meslek Hastalıklarına sebep olan etmenler, hastalıkların kliniği, tanı ve ayırıcı tanıları, biyolojik belirteçler, iş hijyeni ölçümleri, nedensellik ilişkisi, tespit işlemleri, korunma ve önleme politikalarına dikkat çekilecektir. Kitabın hedef kitlesi: İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanı ve uzmanlık öğrencileri, İç Hastalıkları Uzmanı ve uzmanlık öğrencileri, Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve uzmanlık öğrencileri, Halk Sağlığı Uzmanı ve uzmanlık öğrencileri, İşyeri Hekimleri, Toksikologlar ve bu alana ilgi gösteren diğer paydaşlardır. Bu kitaptaki hastalıkların tamamına yakınının klinik hayatımda deneyimlediğim olgular olduğunu belirtmekte fayda vardır. Klinik tablolar mümkün olduğunca bu deneyimlere dayanarak anlatılmıştır. Kitapta çelişkili gelebilecek bilgiler okuyucular tarafından başka kaynaklarla teyit edilebilir. Meslek hastalıklarının raporlama ve bildirim sürecine katkı sunmak adına hastalıklar ICD-10 kodlarıyla birlikte verilmiştir.

   Kaynakların kullanımı için açık erişim izni ve fırsatı sağlayan tüm ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlara, paydaşlara, yazarlara şükranlarımı sunarım. Bu kitabı yazarken bana cesaret veren ve teknik anlamda destek olan sevgili eşim Zeynep HASANLI'ya teşekkür ederim.

   Saygılarımla,

   Yusuf Samir HASANLI

   Stok Kodu
   :
   9786256429611
   Boyut
   :
   19,5 x 27,5 cm
   Sayfa Sayısı
   :
   694
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2024
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat